Dvojka

Umenie 2013

16.4.2013 od 22:05 do 22:35

RÓMEO A JÚLIA /Nová scéna/
Svetoznámy muzikál, silné emócie v jednom z najlepších spracovaní príbehu Rómea a Júlie v histórii muzikálu! Slávny francúzsky muzikál Gérarda Presgurvika, ktorý nadchol milióny divákov na celom svete v réžii a choreografii Jána Ďurovčíka. O preklady textov sa postaral Ľubomír Feldek a o hudobné naštudovanie Ľubomír Dolný. Chytľavé melódie, dramatická zápletka a mimoriadne náročné choreografie - to všetko je zárukou kvalitnej zábavy a silných emócií. Tešiť sa môžete na také hviezdy, akými sú Nela Pocisková, Mirka Partlová, Peter Cmorík, Marián Greksa, Katarína Hasprová, Ján Slezák, Csongor Kassai, Thomas Puskailer a ďalší.
PRINC A VEČERNICA /Nová scéna/
Pôvodný slovenský muzikál "Princ a Večernica" je výpravný rodinný muzikál pre malých aj veľkých divákov, ktorý ich prenesie do sveta fantázie, snov, rozprávok, neba i zeme. Vznikol na podnet generálneho riaditeľa Divadla Nová scéna Juraja Ďurdiaka, na motívy rozprávky Boženy Němcovej "O Slnečníkovi, Mesačníkovi a Veterníkovi, ako aj na motívy legendárneho filmu "Princ a Večernica."
Zárukou kvalitného humoru je známy slovenský spisovateľ, básnik a rozprávkár Ľubomír Feldek, ktorý napísal pôvodnú divadelnú hru Princ a Večernica s množstvom poetických aj humorných textov pesničiek.
Réžia:Peter Oravec /Scenár a texty piesní: Ľubomír Feldek / Autor hudby a hudobné naštudovanie: Ľubomír Dolný
Účinkujú:Juraj Ďurdiak/Roman Féder, Marta Sládečková/Lucia Vráblicová, Eva Pavlíková/Mirka Marčeková, Jana Lieskovská/Mária Lechmanová, Patrik Vyskočil/Dárius Koči, Miroslava Drínová/Frederika Košťálová, David Hartl/Vladislav Plevčík, Miroslava Čajová/Andrea Ďuríková, Michal Blaško/Pavol Plevčík, Andrea Gabrišová/Miroslava Belancová, Tomáš Majláth/Peter Makranský
RENT /Divadlo Aréna/
réžia: Jonathan Larson: RENT
Kultový broadwayský muzikál
Dej jedného z najoriginálnejších broadwayských muzikálov posledných rokov, ktorý sa stal kultom a emblémom svojej generácie, sa odohráva v 90. rokoch v umeleckej štvrti New Yorku. Je inšpirovaný libretom Pucciniho opery La Bohéme. Osem priateľov, ktorí sa stretnú na Štedrý večer, aby spolu prežili rok, ktorý zmení ich životy, spája bohémsky naturel, túžba v živote niečo dosiahnuť a hlboký zmysel pre spolupatričnosť, zároveň však i existenčná núdza a nevyliečiteľné ochorenie, ktoré determinujú životy viacerých z nich. Umelecké hľadanie, vzájomné stretnutia a rozchody, smrť, zápas s chorobou a v prvom rade obrovská túžba po živote sú myšlienkové ohniská, z ktorých v kombinácii so strhujúcou hudbou vyviera energetizujúce posolstvo muzikálu Rent. Príbeh priateľov sa uzlí vzájomnými vzťahmi, priateľské putá sa pretŕhajú, aby sa v závere po tragických okolnostiach, ktorým protagonisti čelili, opäť spojili. Muzikál končí v silnom zborovom finále, ktoré je výzvou k prežívaniu života tu a teraz, v čase, ktorý je nám daný: KEDY, KEĎ NIE DNES.
réžia: Martin Čičvák / hudobný producent: Tono Popovič
Učinkujú: : Ján Slezák / Martin Madej / Vilo Csontos, Dáša Šarközyová / Milena Minichová, Braňo Deák / Martin Durkáč, Natália Puklušová / Barbora Švidraňová , Kristína Greppelová / Viktória Matušovová, Tomáš Palonder , Lukáš Pišta / Martin Písařík, Gabriel Tóth / Peter Pecha
SLADKÁ CHARITY /DAB v Nitre/
Svetová muzikálová klasika, podľa filmového scenára Federica Felliniho, Tullia Pinelliho a Ennia Flaiana - Cabiriine noci.
Príbeh dievčaťa, ktoré chcelo byť milované. Slávny muzikál ovenčený mnohými cenami Tony Awards, Drama Desk Awards, Olivier Awards od 60. rokov až po súčasnosť. Dojímavá cesta hľadania lásky a šťastia v živote. Humor aj slzy, hudobné lahôdky, choreografie vyrážajúce dych.
Pozitívna energia životnej vitality a rozhodnutia "ísť si za svojím šťastím". Účinkujú: Kristína Turjanová a Klaudia Kolembusová. Daniela Kuffelová (Nickie), Ľudmila Trenklerová / Eva Sakálová (Helene), Kristína Greppelová (Frenchy), Renáta Ryníková (Carmen), Alena Pajtinková (Betsy), Eva Pavlíková / Gabriela Dolná (Madame Remy), Marcel Ochr

Zdielať reláciu na Facebooku Späť na TV program
TOPlistTOPlist