DajTo

Cudzinec vo vlaku

25.11.2021 od 20:30 do 22:35

Krátka anotácia:
Počas svojej každodennej cesty domov je bývalý policajt, z ktorého sa stal poisťovací agent, oslovený tajomnou ženou. Tá ho poverí vypátraním pasažiera, ktorý preváža čosi nebezpečné. Ak neuspeje, všetci vo vlaku prídu o život.
Anotácia:
Michaelova (Liam Neeson) pravidelná a úplne bežná cesta vlakom z práce domov sa znenazdajky premení na pulzujúce a napínavé preteky o život. Po tom, čo je konfrontovaný atraktívnou cudzou ženou (Vera Farmiga), sa Michael nechá vtiahnuť do zvláštnej a smrtiacej hry. Musí vo vlaku nájsť niekoho, kto tam nepatrí, skôr, než dorazí do cieľovej stanice. Šialená situácia vo vlaku sa premení v horúčkovité pátranie, bitky a streľbu. Je to hra alebo premyslený zločin? Kto je tajomný cudzinec vo vlaku a prečo ho má nájsť?
Dlhá anotácia:
Michael MacCauley (Liam Neeson) žije spokojne bežný rodinný život bez akýchkoľvek výkyvov. Predáva poistenie, s rodinou žije za mestom, a do práce a späť dochádza pravidelným vlakom. Každý deň, už desať rokov, odkedy odišiel od polície. Dnešný deň sa veľmi nepodaril a rovnako ako vždy nastupuje do vlaku a teší sa domov. Zdraví známych sprievodcov, aj známe tváre. Dvere sa zatvoria, vlak sa rozbehne zo stanice a nič ešte nenasvedčuje tomu, že táto cesta bude úplne iná a že si Michael počas nej siahne na dno fyzických i psychických síl. Po chvíľke jazdy si k nemu prisadne atraktívna žena (Vera Farmiga) a položí mu jednoduchú, trochu znepokojujúcu otázku: "Aký ste človek?" Pod vplyvom jej osobného kúzla aj obálky s peniazmi sa Michael nechá vtiahnuť do zvláštnej a smrtiacej hry. Musí vo vlaku nájsť niekoho, kto tam nepatrí. Keď neuspeje, príde o rodinu, ak uspeje, dostane odmenu. Odmietnutie sa neberie ako odpoveď. Vlak uháňa, tajomný vládca hry sleduje každý jeho krok a vzdialenosť do cieľovej stanice sa kráti. Než zastaví, šialená situácia vo vlaku sa premení v horúčkovité pátranie, bitky a streľbu. Je to hra alebo premyslený zločin? Kto je tajomný cudzinec vo vlaku a prečo ho má nájsť?

Zdielať reláciu na Facebooku Späť na TV program
TOPlistTOPlist