Markíza

V srdci mora

1.8.2021 od 16:25 do 19:00

Krátka anotácia:
Plavba lode Essex za hranice známeho sveta sa po stretnutí s krvilačnou veľrybou zmení pre jej posádku na ľúty boj o prežitie!

Anotácia:
V zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka, určená na lov veľrýb, napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia.

Dlhá anotácia:
Keď kapitán George Pollard (Benjamin Walker), hlavný poddôstojník Owen Chase (Chris Hemsworth) a ich posádka vyrážali v lete roku 1819 na lodi Essex do vôd Tichého oceánu loviť veľryby, mysleli si , že sú pripravení na to, čo ich čaká. No nemohli sa viac mýliť... Na ich veľkú smolu sa im totiž už o pár mesiacov neskôr, počas zimy, ktorá je na mori obzvlášť krutá a nebezpečná, vypomstí ignorovanie varovania kapitána lode Santa-Maria (Jordi Mollà) pred gigantickým krvilačným vorvaňom. Jeho temer až ľudská pomstychtivosť zastihne námorníkov nepripravených, a tak sa po zničujúcej zrážke s ním Essex rýchlo potopí. Ani preživší tejto tragédie však nemajú vyhraté. Musia vzdorovať búrkam, hladu, strachu, pochybnostiam, narastajúcej beznádeji. Sú nútení robiť nepredstaviteľné neľudské veci, aby ostali nažive. A nepriateľ, ktorý má nad nimi nielen váhovú prevahu, s nimi zjavne tiež ešte neskončil...

Zdielať reláciu na Facebooku Späť na TV program
TOPlistTOPlist