Dvojka

Hra o láske

12.7.2019 od 23:10 do 01:10

V Štepkovej Hre o láske, ktorá má vari najbližšie k poetickej komédii, hovoríme o jedinej téme večnej a nekonečnej o láske v tých najrôznejších podobách.
Na scéne vyrozprávame životné príbehy lásky troch dôchodcovských manželských párov: dvojice rozhlasových pracovníkov a ich syna, trpko-smiešne osudy hluchej krajčírky a jachtavého drevorubača a v piesňovej podobe predstavíme štyridsaťročnú kariéru dvojice spevákov, ktorá nás bude sprevádzať piesňami o láske nielen svojimi osudmi, ale i módnym rytmom šiestich desaťročí. Osudy nebudeme rozprávať chronologicky, ale spätne, dozadu od dôchodkového veku až po roky detstva a života rodičov.
Životnými príbehmi, v ktorých kľúčovú úlohu hrá láska, chceme hovoriť o tom, že svet sa mení, a dosť často vlastne všetko okolo nás, ale láska, chvalabohu, pretrváva a stále je tou najdôležitejšou a najvyššou ľudskou métou a hodnotou. Samozrejme, v našom poetickom a humornom rozprávaní o láske bude reč aj o neláske, ktorá lásku tak často a trpko sprevádza.
Hru na scéne Františka Liptáka a v kostýmoch Petra Čaneckého režíruje osvedčený režisér RND Ondrej Spišák (Kino Pokrok, Tata, Ako som vstúpil do seba, Generál). Dramaturgičkou inscenácie je Darina Abrahámová, hudbu k početným piesňam, ktorých jedinou témou je láska, skomponoval Peter Mankovecký.

Zdielať reláciu na Facebooku Späť na TV program
TOPlistTOPlist