Markíza

The Post: Aféra v Pentagone

22.11.2020 od 00:45 do 03:00

Krátka anotácia:
Vydavateľka Katharine a jej šéfredaktor Ben riskujú svoje kariéry a dokonca aj osobnú slobodu, aby odhalili škandalózne, desaťročia trvajúce tajomstvo o vojne vo Vietname.
Anotácia:
Skutočný príbeh novinárov denníkov The Washington Post a The New York Times, ktorí zverejnili tajnú správu označovanú ako Pentagon Papers o angažovanosti americkej vlády počas vojny vo Vietname. Snaha o ututlanie týchto skutočností trvajúca štyri prezidentské obdobia donútila prvú americkú vydavateľku Katharine Grahamovú (Meryl Streep) a ambiciózneho šéfredaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks) z denníka The Washington Post vyhlásiť vláde bezprecedentnú vojnu o zverejnenie tajnej vládnej správy Pentagon Papers.
Dlhá anotácia:
Keď vláda klame, noviny sa musia postaviť na stranu pravdy. The Post: Aféra v Pentagone je napínavou drámou z prostredia najvyšších politických kruhov USA. Rozpráva skutočný príbeh Katharine Grahamovej (Meryl Streep), vydavateľky The Washington Post, a jej ambiciózneho šéfredaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks), ktorí sa pustia do boja s vládnou mašinériou. Chcú zverejniť exkluzívny materiál odhaľujúci fakty, ktoré americká vláda pred verejnosťou ukrývala takmer tri desaťročia. V nerovnom súboji obaja riskujú nielen svoje kariéry, ale aj osobnú slobodu, aby pomohli vyniesť na svetlo dlho utajovanú pravdu o tzv. Pentagon Papers.

Zdielať reláciu na Facebooku Späť na TV program
TOPlistTOPlist