Markíza

Extrémne premeny Slovensko - Druhá šanca na život

28.10.2020 od 20:30 do 22:20

V novej epizóde Extrémnych premien sa zoznámime so 40-ročným Ivanom, ktorý váži 162 kilogramov. Ten je otcom rodiny, ktorý svojej obezite nevenoval pozornosť, až kým neprišli vážne zdravotné komplikácie a Ivana neprišla ratovať sanitka. Veľmi sa preľakol, že už neuvidí svoju rodinu. Aby Ivan mohol fungovať musí každý deň brať množstvo tabletiek. Celá situácia ho desí a je z nej znechutený. Chce sa tabletiek čo najskôr zbaviť. Netají sa tým, že je gurmán a milovník dobrého jedla. Keď mu niečo chutí, naje sa až do "prasknutia". Vďaka trénerovi Marošovi Molnárovi zažije Ivan 365 dní tvrdej driny a kompletne zmení svoj život!
a na ich konci neuveriteľná premena.
Celosvetovo úspešná reality šou o chudnutí si podmanila aj slovenských divákov, preto sa vracia na obrazovky televízie Markíza s novými časťami. Staňte sa svedkami tej najväčšej a najinšpiratívnejšej telesnej premeny ďalších 12 Slovákov, ktorých trápi čoraz rozšírenejšia civilizačná choroba - ťažká obezita. Odvážni dobrovoľníci si pod vedením skúseného profesionálneho trénera Maroša Molnára dali za cieľ bezpečne schudnúť výraznú časť svojej telesnej hmotnosti počas jedného roka a získať tak druhú šancu na život. Ich výsledkami budete skutočne ohromení!
Nejde o žiadne rýchle chudnutie, ktoré len dobre vyzerá na obrazovke, ale nič nezmení. V tomto programe tvorcovia sledujú ľudí zvádzajúcich boj s obezitou po celý rok. Aj tie najobyčajnejšie fyzické úkony sú pre nich problém. Natiahnuť si pár ponožiek trvá večnosť, vyjsť po schodoch je často nemožné a pohrať sa s deťmi iba veľký sen.
Chudnutie je rozdelené do štyroch trojmesačných fáz. Na začiatku prebehne týždeň podrobných laboratórnych rozborov a testovanie fyzickej spôsobilosti. Dôjde na nevyhnutné poučenie o správnej výžive. Skúsený tréner osobne vedie každého z účastníkov. Navštevuje ich v ich domovoch a zaistí, aby mali primeranú výživu a cvičili. Dáva im lekcie, ako bezpečne chudnúť a lepšie žiť. Na štarte každej ďalšej fázy účastníkom stanoví váhový cieľ. Pokiaľ ho splnia, čaká ich odmena. Ku koncu podstúpia chirurgické odstránenie prebytočnej kože, ktorá už nemusí pokrývať ich obrovské telá. V úplnom cieli divákom odhalia, aká osoba sa po celú dobu vnútri skrývala a túžila sa dostať von.

Zdielať reláciu na Facebooku Späť na TV program
TOPlistTOPlist