Jednotka

Pod rovnakým nebom (1/3)

12.11.2019 od 22:30 do 00:05

The same sky
Dej seriálu sa odohráva v roku 1974. Lars Weber, je mladý, dvadsaťpäť ročný, psychicky odolný, ambiciózny muž, ktorý žije vo Východnom Nemecku (NDR). Čoskoro dostane možnosť preukázať lojalitu k svojej krajine a ako čerstvo vycvičený tajný agent "Romeo", bude vyslaný na dôležitú misiu do Západného Nemecka (NSR). Jeho úlohou bude nadviazať vzťah s Lauren Feberovou, osamelou ženou, ktorá žije so svojím problematickým, tínedžerským synom a získavať od nej informácie. Lauren totiž pracuje ako britská analytička správ v západonemeckej odpočúvacej stanici na Teufelsbergu.
Zatiaľ čo sa Lars vydá na svoju misiu, do iného sveta a medzi ním a Lauren sa rozvíja krehký vzťah postavený na neistých základoch, odkrýva sa pred nami zaujímavý svet ďalších hrdinov a rodín z obidvoch strán Berlínskeho múru.
Jedným z nich je aj učiteľ Axel, ktorý už viac nechce znášať obmedzenia východonemeckého režimu a vydá sa na nebezpečný útek cez tajný tunel, ktorý vykopali jeho priatelia pod Berlínskym múrom. Ďalším zaujímavým hrdinom je aj Larsova sesternica Klára, ktorá je nádejnou plavkyňou NDR a dostane sa do národného Olympijského tímu. Tam bude nútená užívať tablety na povzbudenie organizmu, ktoré jej budú spôsobovať znepokojivé vedľajšie účinky.
Na obidvoch stranách nájdeme kladných i záporných hrdinov a i keď majú rozličné ideológie a železná opona pre nich predstavuje neprekonateľnú prekážku, všetci žijú pod rovnakým nebom.

Zdielať reláciu na Facebooku Späť na TV program
TOPlistTOPlist