DajTo

Teória veľkého tresku XI

15.4.2019 od 15:05 do 16:40

XI. 19
Po tom, čo Sheldon zariadi, aby sa pojazdná dodávka s občerstvením pred domom presunula o kúsok ďalej, aby nenarušovala poriadok, Leonard a Penny s úžasom zisťujú, že je predsedom a zároveň jediným členom družstva nájomníkov. Majú v úmysle ho ihneď nechať odvolať, ale u ďalších nájomníkov nenájdu podporu. Nakoniec im Amy potajomky poradí fintu, pomocou ktorej sa novým predsedom stane Leonard. Vzápätí Sheldona poteší tým, keď prizná, že urobil chybu, pretože Sheldon je teraz pripravený byť v družstve hlasom opozície.

XI. 20
Sheldon si dopisuje o teórii strún s paranoidným vedcom, doktorom Robertom Wolcottom, ktorý ho pozve k sebe na chatu niekde na samote v horách. Doktor Wolcott je síce naozaj brilantný vedec, ale jeho podivné správanie sa trochu nezdá Leonardovi, Rajeshovi ani Howardovi.

XI. 21
Rajesh umiestni na streche teleskop, aby sa všetci mohli pozrieť na Merkúr, ktorý má práve vhodnú polohu na pozorovanie. Ako prvá sa pozrie Penny a náhodou objaví niečo, čo sa neskôr ukáže ako nová kométa. Lenže tento objav si nechá Rajesh zaregistrovať sám pre seba, čo Penny nesmierne nahnevá. Leonard sa snaží Rajesha presvedčiť, aby Penny k objavu taktiež pripísal, ale nemá úspech. Penny ho ide teda konfrontovať sama a nakoniec uspeje.

XI. 22
Sheldon potrebuje pol miliardy dolárov na to, aby dokázal svoje najnovšie poňatie teórie strún. Takúto sumu mu univerzita pochopiteľne odmietne poskytnúť. Na startupovú kampaň a predaj svojich vzácnych komiksových zošitov sa spoliehať tiež nemôže, a tak sa vydá do Las Vegas. Než však stihne skúsiť šťastie, je vyvedený ochrankou von, pretože si počítal pravdepodobnosť.

Zdielať reláciu na Facebooku Späť na TV program